Багаті рекреаційно-курортні ресурси Шацького національного природного парку роблять його перспективним для організації відпочинку, туризму, санаторного лікування. Озера Світязь, Пісочне, Пулемецьке, Люцимер, Соминець, Кримно, Велике Чорне і прилеглі до них території з багатими рекреаційними ресурсами і є традиційними місцями масового організованого і неорганізованого відпочинку. Вони представлені типовими поліськими ландшафтами з рівнинним рельєфом та відкритими просторами, які, як правило, прилягають до озер, що розміщені близько лісових масивів, представлених сосновими, дубовими, вільховими і березовими насадженнями, які прилягають до рекреаційних установ.
Щорічно територію парку відвідують тисячі людей як з України, так і з ближнього та дальнього зарубіжжя. Тенденція до збільшення кількості відпочиваючих цієї території зростає з року в рік. На сьогодні відпочинок в парку в основному зосереджений в чотирьох зонах: «Гряда», «Світязь», «Гушово», «Пісочне».
В межах території постійного користування Шацького національного природного парку для ознайомлення відвідувачів з природою обладнано 3 еколого-пізнавальні стежки – «Лісова пісня» (біля озера Пісочне), «Світязянка» (біля озера Світязь, затока Бужня) та «Три озера» (біля озера Пулемецьке). Стежки обладнані інформаційними аншлагами, альтанками та кострищами. В цьому році проведено їх облаштування та поновлення.
На в’їздах в парк оформлені інформаційні пункти, на яких відвідувачі можуть ознайомитися з правилами поведінки на території природно-заповідного фонду та розташуванням об’єктів туристичної, відпочинкової і рекреаційної інфраструктури.
Силами служби державної охорони біля доріг загального користування, в лісових масивах обладнано два рекреаційні пункти – «Перемут», «Турист», які служать місцями для короткотермінового відпочинку автотуристів та місцевого населення.
Організовані два наметові містечка «Незабудка» (1,5 га), «Запісочне» (1,2 га), де створені побутові умови для проживання відпочиваючих (вода, світло, кострища, альтанки для прийому їжі тощо) і за певну плату є можливість розмістити автомобіль та встановити намет.
Силами працівників ШНПП в літній період забезпечено щоденне прибирання рекреаційних об’єктів та прибережних смуг озер від побутового сміття, його транспортування та утилізація на полігон твердих побутових відходів Шацького району.
Але всім відома приказка «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять», тому надіємось на свідомість туристів парку, які на відпочинку будуть насолоджуватись чистими озерами, багатим лісом та квітучими луками, де їм не буде зустрічатись засмічені та забруднені галявини та береги озер.
Приємного вам відпочинку! Адміністрація ШНПП.