Якщо ви вирішили самостійно продати квартиру, намагайтеся уникнути найпоширеніших помилок: продажу по зниженій вартості або витрачання часу на пошук покупця через надмірну ціну нерухомого майна.
Як правильно визначити вартість квартири?
Дізнайтеся про найвищі та найнижчі ціни на житло. Це зробити зараз досить легко – вам треба лише скористатися сервісом http://www.lun.ua і через хвилину ви дізнаєтеся потрібну вам інформацію. Якщо ви не поспішаєте продавати своє майно призначте завищену ціну – ви можете завжди трохи знизити її, якщо попиту не буде. У тому разі, коли продати квартиру треба терміново – назначте вартість трохи нижчу за середню.
Як скласти об’яву про продаж?
Продумайте текст вашого повідомлення. Зробіть детальний опис квартири та відправте об’яву до спеціального сайту. Обов’язково вкажіть, що ви є власником житла. Клієнти, які не схочуть мати справу з посередниками, миттєво відгукнуться.
Якщо ви хочете продати нерухомість самостійно, то переговорами з потенційними покупцями будете також займатися власноруч. У цій справі вам знадобиться неабияке терпіння: будуть телефонувати багато, а іноді навіть можуть зриватися домовлені зустрічі. Експерти радять вам для більшої комфортності завести нотатник, до якого ви будете записувати всі заплановані зустрічі.
Демонструючи квартиру завжди тримайте при собі копію установчих документів – клієнт неодмінно захоче подивитися на них. Невдовзі ви знайшли майбутнього власника і наступним кроком буде оформлення відповідних документів у нотаріуса.
Які документи вам потрібні?
Для правочину вам знадобляться:
- Установчий документ на квартиру;
- Паспорт;
- ІНН;
- Витяг з реєстрації права власності на нерухоме майно;
- Довідки про відсутність заборгованості;
- Інші документи, про які вам повідомить нотаріус.
Як відбувається угода купівлі/продажу?
Дату підписання договору повідомляє нотаріус. Візьміть до уваги, що під час підписання договору буде знято державне мито у розмірі 1% від вартості нерухомого майна. Крім того буде відраховано пенсійний збір ( ще 1% ) та оплата послуг нотаріуса.
Попередньо вивчивши усі документи, нотаріус готує договір купівлі/продажу. Після підписання договору відбувається передача коштів та завірення його нотаріусом. Старий екземпляр залишається у нього, новий договір отримає покупець, а продавцю повинні віддати нотаріально завірену копію цього документу.