Головна Стисло Повертаючись до надрукованого Я «воюю» не проти молоді, а за дотримання законності

Повертаючись до надрукованого Я «воюю» не проти молоді, а за дотримання законності

4125

Шановні читачі «Шацького краю»! У передноворічному номері засіданню виконкому селищної ради і моїй персоні було приділено стільки уваги, що мушу відреагувати через газету.

Журналіст Мирослава Цюп’ях доволі об’єктивно передала зміст дискусії з обговорюваного питання. Правда, я не воюю ані з молоддю, ані з керівництвом Будинку культури, а лише вимагаю привести у відповідність до чинного законодавства режим дотримання тиші у Будинку культури та біля нього. Тому що шум порушує конституційні права моєї сім’ї на відпочинок після 22-ої години. Не зрозуміло, що заважає молоді відпочивати при допустимому рівні звучання музики в залі, де проводяться дискотеки? Адже в статті 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення сказано, що після 22-ої години звук музики не має проникати за межі приміщення, в якому вона звучить. А стаття 55.2.44. «Регламенту Шацької селищної ради восьмого скликання», затвердженого рішенням сесії від 17 травня 2016 року №2/3 підтверджує, що селищна рада бере на себе контроль за «додержанням тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність».

Депутату Валентині Стаднік та директорові міського Будинку культури Ніні Вирович варто знати, що стаття 201 Закону України «Про охорону дитинства» гласить: «Діти віком до 16 років з 22-ої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких проводиться діяльність у сфері розваг лише в присутності принаймні одного з батьків. Власники закладів, у яких проводиться діяльність у сфері розваг та уповноважені ними особи зобов’язані вжити заходів щодо недопущення у такі заклади з 22-ої до шостої години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті». А у статті 180-1 КУпАП передбачена «відповідальність батьків та посадових осіб таких закладів незалежно від форм власності у вигляді накладання штрафу…».

І на кого ж покладено функцію контролю за вказаними законами? Шановний Віталію Вікторовичу, на поліцію (Віталій Вікторович Мархальчук, начальник Шацького відділення поліції. – Ред.). Так що Вашим патрульним непочатий край роботи. І якби вони зупинялись біля Будинку культури та оглядали територію навколо нього, то побачили б і розпиття спиртних напоїв  (в тому числі неповнолітніми), і хуліганство, і керування транспортними засобами в неадекватному стані. Знайшлась би тут робота і відповідним службам у справах дітей.
Я навмисно навів уривки із законів, щоб підкреслити, що у нашій державі приділяється велика увага цьому питанню.

Також хочу дати відповідь Валентині Стаднік. Дійсно, у школі І-ІІ ст. смт Шацьк дискотек проводиться мало, але вони Статутом школи і не передбачені. А естетичний рівень планових свят і заходів, які проводила в школі Ніна Сорочук такий, що на ньому може багато хто навчитись. А депутатові краще потурбуватись про збільшення кількості гуртків у БДЮТ, або про облаштування хоча б одного міні-футбольного поля «на селі», бо діти (і дорослі) туляться на баскетбольному майданчику ЗОШ І-ІІ ст.
Лукавить і Ніна Федорівна Вирович, стверджуючи, через мене «клуб навіть закривали на деякий час». Дійсно, він не працював якийсь період, коли на танцях неповнолітній гр. Р. поранив ножем іншого неповнолітнього. Музика тут гриміла завжди: і під час посту, і навіть у дні трауру за загиблими Небесної сотні та у Іловайському котлі.

І ще одне питання до членів виконкому. Яке б рішення про режим роботи закладів культури ви прийняли, якби вони знаходились біля вашого будинку?
Я не перший, хто піднімає проблему дотримання тиші і спокою в громадських місцях, але віз, як кажуть, і нині там.

До речі, 5 січня сплив місячний термін, який законом відведений на надання письмової відповіді на мої заяви до селищної ради, відділення поліції та відділу культури. Відповідь я одержав лише від відділу культури. А решті нема що сказати?

Володимир НОСУЛІЧ.