Так вважає голова Шацької райдержадміністрації Олександр Сергійович КУСЬКО. Сьогодні він – гість нашої газети.
– Ви 100 днів працюєте головою Шацької РДА. Чим був наповнений цей період? Що найбільше запам’яталося?
– В загальних рисах з роботою голови райдержадміністрації був знайомий. До руки прийшов досвід роботи на посаді директора школи, сільського голови. На попередній посаді доводилось чимало працювати над питаннями благоустрою населених пунктів, установ, а також земельних відносин, втілювати в життя проекти та місцеві програми тощо. З часу, коли очолив райдержадміністрацію, в роботі приходиться вирішувати такі ж самі завдання, звичайно, на більш вищому, більш об’ємному рівні. Щодо труднощів, то вони є, були і будуть. Я вважаю, що їх не потрібно рахувати, над ними потрібно наполегливо працювати та вирішувати.
– У Вашій прийомній завжди є люди. Хоча для прийому громадян визначені конкретні дні. А є ще виїзні прийоми громадян. З якими питаннями найчастіше звертаються ?
– В прийомі громадян не відмовляю і по можливості здійснюю спілкування в різний час. Як не прикро, не кожному сьогодні маю можливість допомогти. Чималі черги людей можу пояснити відсутністю своїх заступників, які до цього часу не призначені. Звертаються громадяни з різними питаннями. Їх, напевно, було б менше, аби належно та достатньо працювали відповідні служби та місцеве самоврядування на місцях. Це земельні питання, незадовільний стан доріг, надання земельних ділянок під забудову, електрифікація нових мікрорайонів урочища Дуга, надання соціальних допомог, впорядкування дерев на кладовищі смт Шацьк та інші. Найбільше звернень надходить від жителів Шацької селищної ради.
– Яка перспектива вирішення питання електрофікації нових мікрорайонів?
– Поки що в стані вивчення. Спільно з головою районної ради Сергієм Віннічуком працюємо над цим питанням. Як не прикро, вивчивши наявні матеріали, ми не побачили особливих старань з боку селищної ради за весь попередній період в розв’язанні даної проблеми. Адже як пояснити те, що письмова претензійна робота до підприємця розпочалася лише в липні 2014 року. Нині ситуація невтішна. Люди роками не можуть під’єднатися до мережі. Підрядником встановлені необґрунтовані ціни на підключення. Незрозумілою є ціна на послуги, невідомо куди сплачуються кошти. Відбулася зустріч з підприємцем в райдержадміністрації, порозуміння не знайдено. На сьогодні зібрали матеріали. Зважаючи на неможливість розв’язання питання на районному рівні, матеріали передано на опрацювання в юридичний відділ облдержадміністрації. За результатами вивчення запланована зустріч в облдержадміністрації з підприємцем за участю представників ПАТ «Волиньобленерго» та контролюючих органів.
– Що це за нашумілий лист районної влади до Генпрокуратури та СБУ з приводу розбазарювання земель?
– Дану проблему було виявлено при опрацюванні «Публічної кадастрової карти України» в мережі Інтернет. Було помічено, що в приватну власність для ведення садівництва було передано 19 земельних ділянок на територіях, які відповідно до схеми землеустрою Шацької селищної ради були визначені під розміщення громадської забудови, рекреаційних пунктів, торгівлі. Йдеться про земельні ділянки, які знаходяться в урочищі Гряда, біля озер Соминець та Пісочне. Ознайомившись із списком громадян, було встановлено факт, що більшість з них мають відношення, в тому числі і родинне, до відділу Держземагентства в Шацькому районі, а також до проектної організації «Шацькземсервіс». Але хочу зазначити, що в результаті проведеної перевірки органами прокуратури по даному питанню (відповідь на запит селищної ради) в процедурі виділення земельних ділянок ознаки зловживань не виявлено, оскільки землями державної власності розпоряджається Держземагентство.
– Днями керівники району мали розмову з жителями вул. Шевченка, що в смт Шацьк. До людей дійшла інформація про те, що каналізація не прокладатиметься цією вулицею, що примикає до озера Люцимер, хоча проектом це передбачено. Шачани обурені. Наскільки достовірною інформацією вони володіють?
– Дійсно, така зустріч була. Скажіть, будь-ласка, як влада може заборонити будівництво того, що передбачено проектом, який пройшов експертизу? Я не розумію логіки і цілей тих людей, які поширюють такі чутки. Каналізування передбачено до кінця вулиці. Ознайомившись із проектом, маємо наміри в подальшому внести в нього деякі корективи. Вважаємо недостатнім каналізування території, яка прилягає до озера Велике Чорне з західної сторони. Заодно хочу зазначити, що, незважаючи на складну ситуацію з фінансами, на потреби каналізування нам було виділено 1,465 млн. грн.
– Оскільки Ви почали мову за фінансування, які роботи передбачається профінансувати в цьому році?
– Про остаточні суми говорити завчасно, але станом на сьогодні виділено кошти на добудову Шацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (1 млн. грн.); районного Будинку культури (1 млн. грн.); 195 тис. грн. на заміну опалювальних котлів в Світязькій ЗОШ І-ІІІ ступенів; 21 тис. грн на розробку проектної документації прикордонного переходу Хрипськ-Дубок.
На превеликий жаль, роботи по добудові школи та ремонту РБК не можемо продовжити через блокування рахунків УКБ, яке є замовником будівництва.
– Скільки жителів Шацького району проходять зараз службу в Збройних Силах України, беручи участь в антитерористичній операції на Сході? Чи допомагає громада бійцям у придбанні для них засобів захисту (касок, бронежилетів)?
– З території Шацького району для участі в АТО було призвано 38 громадян. Один із них житель с. Світязь Дмитро Шостак отримав поранення в ногу в бою під Волновахою. Майже кожен день спілкуюся з працівниками міжрайонного військового комісаріату. Минулого тижня в порядку контролю на нараді з сільськими головами було заслухано питання організації збору коштів для потреб армії. Хочу зазначити, що всі сільські громади долучились до цієї роботи. Відправляли продукти, закуповували бронежилети, є сьогодні і такі, які мають зібрані кошти, вишукують можливість придбання бронежилетів та амуніції і шляхів їх передачі в зону АТО для наших військових. Маємо базу контактних телефонів майже всіх наших земляків, які перебувають на службі. Декілька днів тому мав телефонну розмову з п’ятьма з них.
– Яка кількість біженців з Криму і Сходу України знайшли прихисток у нашому спокійному краю? Чи зверталися вони за підтримкою до влади?
– Тимчасово зареєстрованою є одна родина. Має намір зареєструватися ще одна зі Станиці Луганська Луганської області, яка нині перебуває і працює в пансіонаті «Шацькі озера». Є відомості про перебування ще трьох родин без тимчасової реєстрації. За допомогою зверталися дві родини. Одній була надана допомога шляхом влаштування дітей на оздоровлення в дитячий табір «Супутник», іншій надано сприяння з поселенням в пансіонаті «Шацькі озера».
– Триває відпочинковий сезон, на шацькі озера щоразу їде більша кількість туристів. Що робиться для того, щоб їхній відпочинок став більш комфортнішим?
– Цей рік для нас, як і для всієї країни, особливий. В зв’язку з тимчасовою окупацією Криму ми чекали значного збільшення потоку відпочиваючих. Хоча сезон тільки в розпалі, на сьогодні він проходить у звичному режимі. Підготовка відпочинкових закладів була проведена на належному рівні. В чому ми дуже відстаємо, то це в благоустрої наших рекреаційних територій. Маю на увазі облаштування пляжів, відпочинкових зон, освітлення територій, відпочинкового сервісу. В цьому році продовжили роботу по підсипанню пляжів у Куточку рибалки села Світязь, який, напевно, є місцем найбільш масового перебування відпочиваючих. Вперше встановили 10 біотуалетів і, як показовий факт, хочу відзначити, що обслуговуються вони за кошти підприємців. Встановлені вони луцьким підприємцем. Вартість їх обслуговування становить 15 тис. грн. на місяць. Маємо наміри в співпраці з дирекцією Шацького національного природного парку роботами по облаштуванню рекреаційних зон займатися круглорічно.
– Дякуємо за відповіді на наші запитання. І хай втілюється в життя все заплановане в роботі на благо Шацького району.
Віктор ГРИЦЮК, Мирослава ЦЮПЯХ.