Головна Життя Валентина ЦВИД: “На кухні біля своїх тортиків я відпочиваю!”

Валентина ЦВИД: “На кухні біля своїх тортиків я відпочиваю!”

5849

Признатись чесно, коли вперше побачили, яку смачну красу можна творити, випікаючи тортики, не знали, від чого більше дивуватися – від незвичайного оформлення здоби чи від вправності майстрині-кондитера Ва­лен­тини Цвид, жительки селища Шацьк.

Розмаїттям ніжних лілій, троянд, тендітних конвалій та інших квіткових композицій прик­рашає свої солодкі шедеври пані Валентина, а тортики у формі боксерських чемпіонських поясів, автомобілів з мультфільму «Тачки», мініатюрної блакитної люльки з дитинкою, знаменитого мультяшного Губки Боба, шкі­льного портфеля, казкової принцеси радують діт­ла­хів та стають головною окрасою свят­кового столу до дня народження.

Валентина Цвид розповідає, що потяг до кондитерської справи мала завжди, а свій перший торт – звичайний медовик – спекла ще у школі. Згодом вивчилася на кухаря, тож свої перші знання зуміла підкріпити ще й теорією. Ка­жуть, що кондитерські уміння – це уні­кальні поєд­нан­ня багатьох та­лан­тів, есте­тич­ного смаку та художніх здіб­ностей, яке пот­ре­бує багато зу­силь, нап­ру­жен­ня, натхнення і творчого пошу­ку. Проте випі­кан­ня тортів для Валентини – не кропітка праця, а справжній від­­по­­чинок. Коли втомлена, морально висна­жена – біжить на кухню до улюблених ви­пічок, за якими може засидітися мало не до третьої години ночі. Але результат праці завжди створює гарний настрій, робить повсякденне життя солодшим і смачнішим. 

Ідеї оформлення тортів бере із мульт­фільмів, віднедавна – з Інтернету, а то й прос­то щось цікаве вигадає, побачить та втілить у своїх солодких витворах. Тепер декор тортів можна урізноманітнити спе­ціальною мастикою (жувальний зефір), яка додає особливої неповторності витво­рам. Валентина каже, що на виготовлення одно­го такого торта може витратити від одного до трьох днів, це залежить від складності оздоблення, рецепту коржів, начинки, в які звикла додавати те, що любить сама – го­ріш­ки, ізюм, чорнослив, курагу… Нап­рик­лад, над самою лише колисочкою з дитин­кою трудилася два дні, адже потрібно було чекати, коли висохне то одна, то друга кон­дитерська деталь.

Тепер Валентина на кухні не сама, бо разом із мамою вчиться творити дива ма­ленька донечка Домініка, виготовленими квіточками якої прикрашають поки що до­маш­ні тортики. Запитую, чи не шкода їсти таку красу, над якою стільки часу потрібно потрудитися? У відповідь Валентина Цвид каже, що жалкувати за цим не потрібно ні­коли, бо ж творить вона заради задо­во­лення, а фото своїх неповторних тор­тиків завжди може переглянути, можливо, щось навіть удос­коналити.

«Для одних людей відпочивати – це читати книгу, дивитися телевізор. А для мене відпочинок – це праця на кухні над наступним тортиком, аби порадувати рідню ще одним солодким сюрпризом!», – каже героїня моєї статті.

Віта ШЕПЕЛЯ.