Головна Інтерв'ю Американці в Шацьку: «Хочемо бачити Україну цілісною»

Американці в Шацьку: «Хочемо бачити Україну цілісною»

8113

Наприкінці минулого року у Шацькій ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк зустрічали волонтера Корпусу миру з Америки Герета Вольфа. Доброволець, який родом із штату Айдахо, планує два з по­ловиною роки працювати в Україні, зокрема в нашому се­лищі, налагоджуючи зв’язки зі школярами, педагогами та громадськістю. А в травні цього року до Герета приїхала в гості його сім’я з Америки – щоб побачити, як він облаштувався, побувати в школі, де він працює, і здійснити невелику мандрівку Україною.

Маму Герета звати Барбара. Разом зі своїм чоловіком вона є власником компанії, працюють у семи штатах Америки, мають у підпорядкуванні 238 праців­ників. В Україні Барбара – чет­вертий раз. Запитую, чи боязко було їхати – все-таки в країні війна.

– Трохи боялися. Проте ми знали, що їдемо на мирну те­риторію. Хоча Донбас – мала батьківщина Вікторії і Марга­рити, які приїхали зі мною в Укра­їну. Дівчата – вихованки Ма­кіїв­ського дитячого будинку. Жи­вуть в Америці, але на До­неччині в них залишилися рідні. Ми з ними спілкуємося, хоча те­му політики свідомо оминаємо. Найбільша цінність для нас – сім’я, – розповідає Барбара.

Американців гарно зустріли в Шацьку. Подружжя Гуликів – учителів Шацької школи, які пів­року тому надали житло Ге­ре­ту, цього разу приютили і його маму з сестрами. Проявили справжню українську гостин­ність, пригостили святковими стравами, провели екскурсію селищем, показали нашу гор­дість – озера.

Ми ласували шашликом, ва­рениками. Дуже сподобався зелений борщ, торт «Напо­леон» і вітчизняні цукерки. А ще з задоволенням куштували пиріжки з картоплею, куп­лені на Шацькому ринку, – згадує з усмішкою мама Герета.

Гостинність і привітність ша­чан – це те, що запам’яталося аме­риканцям найбільше. Школя­рі в класах вітали їх стоячи, ди­ректор Шацької школи Валерій Михальчук провів екскурсію на­в­чальним закладом. На Шаць­кому ринку продавець сувенірів подарував Барбарі дерев’яну ложку – на подарунок чоловікові.

Родина з Америки здружи­лася з учителем англійської мови школи Світланою Силюк. Світ­лана Сергіївна як перекладач завжди була поруч, тому гості завдяки їй не відчували жодного дискомфорту в спілкуванні з шачанами. Американців приєм­но здивувало те, що всі їхні нові знайомі жертвували своїм ча­сом, аби приділити увагу гостям з-за кордону.

Особлива тема – Шацькі озе­ра, красою яких не переставали захоплюватися Барбара з до­ньками. Шкодують про одне – що не змогли покупатися в Сві­тязі, оскільки було прохолодно. Проте зазначили, що свою нас­тупну поїздку в Україну неод­мінно запланують на літо.

Гості з Америки недовго по­були в Шацьку. Переконалися, що в Герета усе гаразд, що його оточують добрі і привітні люди, і вирушили до Києва. Саме в сто­лиці Вікторія мала зустрі­тися зі своєю ріднею з Макіївки, з якою давно не бачилася. Укра­їну зі свого дитинства дівчата мало пам’ятають, проте гово­рять про неї з любов’ю і щоразу радіють, коли випадає нагода тут побувати. Мають рідню на сході, а відтепер – гарних друзів на заході України. Зізналися, хотіли б, щоб війна не роз’єд­нувала українців, а велика і кра­сива держава стала цілісною і незалежною.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.