Головна Інтерв'ю Дошкільні навчальні заклади району: реалії та перспективи

Дошкільні навчальні заклади району: реалії та перспективи

5879

Майже кожен із нас має сім’ю, діток і задумується не тільки про своє майбутнє, а й про належне навчання і виховання підростаючого покоління. Ті батьки, які віддають своїх дітей до дитячих садків, мабуть, переживають чи не найбільше. Бо, вилетівши з-під маминого крила,  чада потрапляють до незнайомих людей, до зовсім іншого будинку і навіть не до свого улюбленого домашнього ліжечка…

Наша влада піклується про кожного громадянина держави, навіть найменшого, про що наголошує Президент України Віктор Янукович: «Розвиток дошкільної освіти сприятиме соціалізації дітей, їх повноцінній підготовці до навчання у школі, а також надасть батькам можливість реалізувати своє право на працю». Щоб наші дітки відчували себе комфортно в інших приміщеннях та про умови в них – про це спілкуємося із головою Шацької райдержадміністрації Володимиром Найдою.

– Мабуть, почнемо із найактуальнішої проблеми. Чи розпочнеться опалювальний сезон раніше встановленого терміну?

– Цьогорічні погодні умови та температурний режим спонукають до того, що опалювальний сезон розпочнеться вже з 1 жовтня. Проблем не буде із тими садочками, де є автономне опалення. А там, де опалення централізоване, як у садочку села Світязь, то це питання узгодиться разом із керівництвом місцевої школи. І я думаю, воно вирішиться позитивно.

– Є доручення Президента України у найближчі два роки охопити дошкільною освітою не менш як 85% дітей відповідного віку, що відповідатиме європейським стандартам. Що Ви можете розповісти про зроблене в районі на даний час?

– Від того часу, коли я став головою райдержадміністрації, питання щодо охоплення дітей дошкільною освітою знаходиться на постійному контролі. За цих три роки немало зроблено в цьому напрямку. Починаючи від 2011-го року, районна влада займається конкретними проблемами дитячих садків. Найперше був зроблений капітальний ремонт дошкільного навчального закладу в селі Пулемець та створено в ньому ще одну додаткову групу; у садочку №1 селища Шацьк – ремонт системи опалення, котла, теплотраси, а в цьому році ще й дах замінили. У 2012-му ми здійснили будівництво ДНЗ на 36 місць навчально-виховного комплексу ЗОШ І-ІІІ ст. села Мельники. А в нинішньому продовжили ремонт садочка у селі Піща.

– У нашій державі прийнята цільова програма розвитку дошкільної освіти на період до 2017-го року. А які плани нашого району?

– За рахунок об’єктів, які включені в «Перелік інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватись у 2014-му році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у Волинській області», в дитячому садку села Прип’ять буде здійснена реконструкція системи опалення. На даний час існує складна ситуація у дошкільному навчальному закладі села Світязь. Перед нами стоїть нелегке завдання – провести досить великий об’єм ремонтних робіт, бо з подальшим функціонуванням закладу можуть виникнути серйозні проблеми. Тому потрібно приступати до капітального ремонту. А в подальших планах після прийняття Програми соціально-економічного розвитку на 2014 рік, зважаючи на фінансову ситуацію, будемо думати про ремонт у дитсадку №2 селища Шацьк, продовжимо роботи в селі Піща.

– Чи існує ще потреба в розширенні дитячих садочків, створенні додаткових груп?

– Звичайно, за два-три роки ми не вирішимо питання будівництва нових дошкільних закладів, але докладемо максимум зусиль, аби відкрити додаткові групи, зважаючи на кошти. У селищі Шацьк ми це питання вирішимо за рахунок добудови школи, звільнимо дитсадок від початкових класів, і відразу ж з’являться додаткові групи для малечі. Станом на сьогодні зареєстровано 198 заяв батьків та складені списки дітей, які потребують влаштування в дитячі садочки в розрізі по кожній сільській та селищній радах. Стовідсотково забезпечені дошкільною освітою діти, які проживають на території Пулемецької та Ростанської сільських рад.

– На Вашу думку, чи всі сільські голови знають проблеми тих дитсадків, які знаходяться на їх балансі?

– Голови сільських і селищної рад завжди несуть відповідальність за ті об’єкти, які знаходяться на їхніх територіях. Вони завжди і з розумінням ставляться до існуючих проблем і, як можуть, допомагають дошкільним закладам. Ті проблеми, які виникають, мають завжди вирішуватися по вертикалі: розуміння між головою райдержадміністрації, сільським головою і завідуючою дитсадка.

– І насамкінець, Ваші побажання, Володимире Степановичу, всім батькам та їхнім діткам.

– Я не обіцяю вам нездійсненних планів, будемо вирішувати, що в наших силах і можливостях. Але будемо старатися, аби створити якнайкращі умови перебування ваших діток у дошкільних закладах, і з часом збільшувати кількість груп, зважаючи на потреби кожної громади. А ще хочу привітати всіх працівників дитячих садочків із професійним святом, побажати наснаги і терпіння у їх нелегкій праці виховання дітей.

Прес-служба Шацької РДА.