Головна Інтерв'ю Реформування медичної галузі району. Нові ідеї

Реформування медичної галузі району. Нові ідеї

5437

– Ідея створення Територіального медичного об’єднання Шацького і Любомльського районів на сьогоднішній день вже має відчутний результат. Звичайно, відразу були непорозуміння та невдоволення, але із часом усе владналося. В районі розпочав роботу Центр первинної медико-санітарної допомоги, в який входять усі районні ФАПи й амбулаторії. Проте ним керують в місті Любомль. Така схема створює певні незручності у вирішенні питань матеріально-технічного забезпечення медичних закладів у селах. Тому я буду ініціювати створення відокремленого Центру у Шацьку, аби управління об’єктами здійснювалось на місці. Дане питання буде винесене на розгляд депутатів Шацької районної ради, і я думаю, що вони мене підтримають. І щоб з 1 січня наступного року ця схема чітко запрацювала.

– То чим усе-таки, Володимире Степановичу, можна похвалитися в частині  реформування медичної галузі району?

– У 2012-му році відкрито новий стаціонарний корпус для терапевтичного і педіатричного відділень Шацької районної лікарні. Одним із досягнень є те, що всі медичні заклади успішно пройшли державну акредитацію і отримали ліцензії на медичну практику: районна лікарня та 2 амбулаторії отримали вищу категорію, акредитовані й ФАПи району. Протягом 2012 року проводились ремонтні роботи в амбулаторіях сіл Піща і Пульмо. За рахунок благодійної допомоги були повністю замінені вікна в амбулаторії села Піща, у ФАПах сіл Світязькі Смоляри, Голядин, Пулемець, Прип’ять, Омельне, Підманове. Вагому допомогу медичним закладам району надано із благодійного фонду «Патріот Волині» народного депутата України Степана Івахіва: велосипеди, скутери, ноутбук, телефони, ваги, медичні халати, сумки, костюми для швидкої допомоги та комплекти білизни.

– Що планується зробити найближчим часом? Чи є кошти на капітальні ремонти інших ФАПів, які цього потребують?

– По Пульмівській сільській раді буде проводитися капітальний ремонт системи опалення лікарської амбулаторії села Пульмо. Цей об’єкт включений в проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Зараз проектно-кошторисна документація на об’єкт проходить відповідну експертизу. Попередньо, у 2012 році, в даній амбулаторії проведено капітальний ремонт покрівлі, зараз працівники закладу просять ще відремонтувати приміщення зсередини.  Будемо працювати, але не все відразу. То є поступова робота. Ми знаємо проблеми по усіх ФАПах району, розуміємо, що першочергової допомоги потребують медичні заклади в селах Кропивники, Вілиця, Кам’янка, Вільшанка. Ці питання вирішуватимуться найперше. Наше завдання – створити медичним працівникам і  людям, для яких вони працюють, гарні умови.

– На Вашу думку, в нашій державі можлива абсолютно безкоштовна медична допомога?

– Важливо, щоби медична допомога була якісною та вчасною. А за якість треба платити. Це – страхова медицина, про запровадження якої давно говорять. Є, звичайно, категорії громадян, яким фінансово це буде зробити важко, для них державою передбачені пільги. Так у Європі. А нам не хочеться виглядати гірше.

– Чи були скарги особисто до Вас щодо неналежного обслуговування в окремих ФАПах, районній лікарні, поганого ставлення медиків до хворих?

– Були нарікання, коли люди ще лікувалися в старому приміщенні лікарні. Але зараз скарг набагато менше. Звичайно, всі ми люди, і лікар теж може помилятися. Є випадки неетичного ставлення до пацієнтів, але ці питання я особисто вирішую із керівництвом.

-Чи буде функціонувати цілодобово аптека при районній лікарні?

– Із генеральним директором ТМО Володимиром Дибелем ми розглядаємо це питання. На швидкій, як ми розуміємо, є все необхідне. А коли людині терміново знадобиться якась таблетка, то вона дійсно ніде не зможе її купити. Це проблема, на яку обов’язково буде звернута увага.

Прес-служба Шацької РДА.