Головна Інтерв'ю Сергій Віннічук: «Районна рада багато зробила задля покращення життя людей»

Сергій Віннічук: «Районна рада багато зробила задля покращення життя людей»

5677

Сьогодні гостем на сторінках газети є голова Шацької районної ради Сергій Миколайович Віннічук. З його вуст звучать від­повіді на актуальні питання з життя району.

Сергію Миколайовичу, ось і підходить до завершення каденція депутатів районної ради та й Ваша також. Чим відзначилась Ваша робота та депутатського корпусу райради за цей короткий проміжок часу, коли Ви були головою.

– Одним із основних завдань на посаді голови районної ради було забезпечення злагодженої роботи усього депутатського корпусу, і я вважаю, що мені вдалося це зробити, за що я дякую усім депутатам. Також не менш важливим є питання співпраці з виконавчою гілкою влади району. Думаю, ми знаходили і знаходимо порозуміння та спільно вирішуємо нагальні проблеми.

Як голова районної ради я робив усе, щоб максимально наблизити владу до людей: це щоденний прийом в робочі дні гро­мадян мною та виконавчим апаратом районної ради, осо­бистий прийом громадян головою за місцем проживання, проведення «прямих телефонних ліній» тощо. Все це дало значний позитив. Телефонували на мобільний телефон у вихідні дні і навіть посеред ночі. Люди переконалися, що в районній раді зроблять все можливе задля вирішення їхніх проблем.

Я дякую усім представникам депутатського корпусу, які взяли активну участь в обговоренні районних програм, внесенні до них відповідних конструктивних змін, голосуванням підтримували ініціативи колег, що стосуються різних сфер життєдіяльності те­риторіальної громади.

Також я радий, що ми добилися припинення роздачі земельних ділянок за межами населених пунктів для іногородніх громадян, а земельні ділянки біля озера Світязь видаються, в першу чергу, учасникам АТО із Шацького району.

Одним з найактуальніших питань сьогодні для району є добудова Шацької ЗОШ І-ІІІ ст. Хотілося б, так би мовити, з перших уст почути про долю добудови цього навчаль­ного закладу.

– В цьому році була проведена велика робота з питання внесення цієї школи на фінансування з фонду регіонального розвитку, оскільки сума (близько 20 млн. грн.), яка ще необхідна, є не підйомною як для районного бюджету, так і для обласного. Тому мусили шукати шляхи для продовження робіт. Ми пройшли усі процедури. Було виділено 300 тис. грн. із селищного бюджету та 1 млн. 540 тис. грн. з обласного. Ще 18 млн. грн. повинні були надійти з держбюджету. Але фонд регіонального розвитку виключив з переліку шацьку школу, бо основною вимогою до об’єктів, на які виділяли кошти, було завершення робіт та здача в експлуатацію їх у цьому році. Тому будівництво було перенесено на 2016 рік. Цього тижня, під час зустрічі з головою Волинської облдержадміністрації Володимиром Гунчиком, я обговорив це питання, і він пообіцяв підтримати наше клопотання про виділення 2 млн. грн. для того, щоб добудувати другий поверх та накрити будівлю, а також віднайти кошти на співфінансування проекту каналізування Шацька.

До речі, тема каналізування селища Шацьк зараз у всіх на слуху. Це питання неодноразово піднімалося і на сторінках нашої газети. Розкажіть про цей проект. 

– Загальна вартість ро­біт, які проведені, стано­вить трохи більше 25 млн. грн. За рахунок суб­венцій з обласного бюджету у 2014 році оплачено вико­наних робіт на суму 1 млн. 460 тис. грн. У зв’язку з тим, що курс євро під час про­ве­дення тендеру та при роз­рахунку змінився,  зали­шились неосвоєні кош­ти, і Шацькою селищною ра­дою додатково розроб­лено проектно-кошторисну доку­ментацію на каналізування смт Шацьк на суму майже 800 тис. грн. На спів­фінан­сування необ­хідно ще май­же 1 млн. 400 тис. грн., які, як я і говорив, голова Волинської обласної державної адміністрації пообіцяв допо­мог­ти віднайти.

Ми бачимо, що сьогодні за кошти міжнародних про­ектів можна реально щось робити в районі. Розкажіть, будь ласка, що робиться в питанні залучення між­на­родних інвестицій?

– Проекти в рамках Програми транскордонного співробіт­ницт­ва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 років завершуються і стартує така ж програма на 2014-2020 роки. У 2016-му, а може, на початку 2017 року буде подача заявок на ці проекти. На сесію районної ради 16 жовтня ми виносимо питання про підписання угоди про співпрацю із міською радою м. Влодава. Я зустрічався з бур­містром цього міста і маю домовленість про підписання угоди із Шацькою районною та Шацькою селищною радами та написання спільного проекту по енергозбереженню двох шкіл. Також я поз­найомився в рамках проекту «Транскордонна система пошуку інвестора Польща-Україна» у м. Білосток із керівниками асоціації гмін та міст Підляського воєводства, куди входять більше ста гмін, та направив туди свої пропозиції з написання проектів.

Мабуть, немає такої каденції, в якій би не піднімалися питання з ремонту доріг. Чи вдалося щось зробити з цьо­го питання?

– Ви самі прекрасно знаєте, в якому стані зараз знаходиться український «Автодор». В минулому році було проведено ремонти доріг у селах Положево, Прип’ять, Острів’я, Світязь та трьох вулиць у Шацьку. У цьому році, оскільки відбулися зміни в чинному законодавстві, кошти від акцизу за продаж паливно-мастильних матеріалів залишаються в тих громадах, де є заправні станції. Але все ж вдалося залучити незначні кошти з обласного бюджету: по 100 тис. грн. для Світязької сільської та Шацької селищної рад. Також завершуються роботи по ремонту дороги Голядин-Грабове на суму більше 200 тис. грн. Влітку проведено ямковий ремонт дороги на відрізку Любомль-Шацьк тощо.

Що б Ви хотіли ще додати на завершення нашої розмови?

– В першу чергу, хотів би подякувати депутатському корпусу районної ради та виконавчому апарату районної ради, головам сільських та селищної рад за роботу, розуміння та співпрацю. А жителям Шацького району бажаю обрати гідних депутатів районної ради наступного скликання, які б працювали на благо нашого району.

Віктор ГРИЦЮК.