— На початку 90-х, коли постало питання про відновлення Шацького району, я був головою колгоспу «Україна». Прикро було спостерігати, як Шацьку перепадали на розвиток копійки, тоді як Любомль отримував у декілька разів більші суми державного фінансування: на каналізування міста, на житлове будівництво, на виготовлення проекту газифікації. Коли посадовці Шацька натякнули на газифікацію селища, отримали відповідь: «Збирайте гроші з підприємців і газифікуйте». Нерівномірний розподіл державних коштів міг з часом призвести до занедбання багатющого рекреаційного потенціалу краю озер, до розвитку неперспективних видів діяльності, бо в ті роки головний акцент робився на сільське господарство.
Пригадую, вперше голови всіх 9 колгоспів шацького куща зібралися в моєму кабінеті. Обговоривши ймовірні шляхи створення району, ми вирішили організувати на місцевому рівні референдум і зробити все можливе задля втілення ідеї в життя. Згодом нею загорілися депутат обласної ради Адам Дударчук і заступник голови обласної ради Григорій Гаврилюк. Григорій Денисович, до речі, пропонував зробити з нашої території рекреаційну зону, а діяльність усіх колгоспів спрямувати на вирощення екологічно чистої сільськогосподарської продукції для потреб закладів відпочинку.
Сьогодні унікальний Шацький район узяв правильний курс на розвиток індустрії відпочинку, оздоровлення, сільського зеленого туризму і вже робить перші важливі поступальні кроки. До невпізнання змінилися районний центр і навколишні села. Хтозна, чи мали б ми чим пишатися, якби досі перебували в складі Любомльського району.