Головна Інтерв'ю Володимир Гунчик дав відповіді на запитання шачан і розповів про плани щодо...

Володимир Гунчик дав відповіді на запитання шачан і розповів про плани щодо розвитку району

7404

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик під час свого перебування в Шацькому районі поспілкувався з людьми, керівництвом місцевих рад і депутатами, дав відповіді на всі їхні запитання.

Першим до очільника області звернувся житель селища Шацьк Олександр Терета, як він сам представився, інвалід ІІ групи, ветеран праці з 40-річним стажем роботи на державу, батько трьох дітей. Шачанину, який підозрює, що встановлений електриками лічильник завищує покази електроенергії, в місцевому РЕМ відмовляють у встановленні нового, придбаного ним, приладу обліку електроенергії.

– Я протягом 10 місяців не можу добитися того, щоб мені встановили лічильник, який пройшов усі перевірки. Оббив пороги усіх владних і контролюючих органів, але мене ніде не чують. Я, пенсіонер, просто хочу сплачувати ту суму, на яку дійсно напалив світла, а не космічні накручені рахунки, – розповів про наболіле Олександр Терета.

Володимир Гунчик дійсно був обізнаний із цією ситуацією, тому відразу дав відповідь, пообіцявши за власні гроші купити лічильник, який відповідає всім нормам і правилам, урочисто його вручити жителю Шацька і проконтролювати, щоб встановили. «Ми маємо зняти це питання раз і назавжди», – наголосив Володимир Петрович.

Звернувся до губернатора і Микола Цвид, Світязький сільський голова. Він був обурений тим, як бездумно і цинічно головне управління Держгеокадастру у Волинській області роздає людям із сусідніх районів землю за межами Світязької сільської ради.
– Світязьке господарство свого часу лишилося нерозпайованим, і ми розраховували, що ці землі використаємо з користю для громади. Проте їх у нас відбирають. На даний час у сільську раду знову надійшли документи на погодження ще 160 га для ведення особистого селянського господарства в районі річки Прип’ять, – зазначив Микола Васильович.
Володимир Гунчик, даючи відповідь, наголосив, що Держгеокадастр у цьому випадку працює в правовому полі. Якщо до головного земельника області йдуть із заявами люди, він, відповідно до процедури, зобов’язаний звернутися в сільську раду за погодженням. В інакшому випадку на нього подадуть в суд. Щодо ділянок, які не ввійшли в межі сільських рад, – додав Володимир Петрович, – то їхнім розподілом будуть займатися районна державна адміністрація і районна рада, а не окремі сільські ради.

Депутат Шацької районної ради Анатолій Бубела озвучив проблему доріг, зокрема недобросовісного ремонту:
– Минулого року ремонтували дорогу Шацьк-Гаївка,  роботи обійшлися обласному бюджету в суму понад 2 млн. грн. Зробили халатно, не завершили усіх робіт, щебінь, який не закріпили, пошкоджує скло автомобілів. Водночас ми не можемо добитися ремонту дороги Шацьк-Вілиця. А нею невдовзі потрібно буде возити дітей старших класів на навчання до Шацької школи, коли та набуде статусу опорної.
Губернатор відзначив, що цього року кардинально зміниться принцип відбору доріг, які потребують першочергового ремонту. Відтепер сільські і селищний голови надаватимуть у райдержадміністрацію пропозиції щодо проблемних доріг. Після аналізу, доповнень у районі формуватиметься їхній реєстр.

Як наголосив Володимир Гунчик, не ділянок, а саме доріг. Реєстр передаватиметься в область на затвердження, після чого район отримуватиме фінансування на будівництво і ремонт найбільш проблемних доріг.
– Я вважаю, що першочерговим на сьогодні є капітальний ремонт дороги, що веде від траси Ковель-Ягодин до Шацька з продовженням до переходу Адамчуки-Збереже. Це має бути нова дорога. Крім того, на 2017 рік у нас заплановано 110 млн. грн. на місцеві дороги, на кожний район виходить у середньому по 5 млн. грн. Ініціатива по ремонту доріг має йти з Шацька в Луцьк, а не навпаки, ми ж тільки будемо забезпечувати фінансування робіт. Шацька райдержадміністрація подала нам попередні списки проблемних доріг. Маєте час ще раз усе проаналізувати і прийняти остаточне рішення, – зауважив наостанок голова ОДА.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.