Головна Листи Приміщення старої лікарні – знову в центрі уваги

Приміщення старої лікарні – знову в центрі уваги

3668

Минулого тижня до редакції з листом звернулося декілька жи­телів Шацького району, в якому висловлюють обурення рішенням сесії районної ради погодити надання в оренду приміщення старої лікарні та поліклініки для відкриття там аптеки та магазинів, не врахувавши думки громади щодо використання приміщень та власника земельної ділянки – Шацької селищної ради. Вони також просять роз’яснити, коли і ким проводився конкурс та чому про нього не було оголошено публічно. «Наскільки нам відомо, до­говори на оренду приміщень по­годив голова районної ради Сергій Віннічук ще за місяць до сесії, тобто сесія районної ради була вже форма­льністю», – говориться у звер­ненні шачан.

20 січня Сергій Віннічук запросив Дмитра Горового, Миколу Паська, також голову та представників ГО «Пра­вий сектор у Шацькому районі» Олександра Лукашука та Романа Пархомука для того, аби дати відповіді на усі їхні запитання та ті, які виникнуть в ході розмови.

– По-перше, саму земельну ділянку ми в оренду не передавали, лише приміщення, які є комунальною власністю. Тож Шацька селищна рада ніякого стосунку до надання в оренду цих об’єктів не має. Стосовно публічності проведення конкурсу – то це пре­тензії до Володимира Дибеля, генерального директора ТМО Любомльського і Шацького районів. Проте, як він мені повідомив, оголошення про проведення конкурсу було виставлено на сайті ТМО. Згідно з положенням про оренду комунального майна, затвердженого рішенням районної ради від 18.07.2012 року, в тому випадку, коли приміщення здається в оренду повністю одному орендареві, питання виноситься на розгляд сесії районної ради, якщо ж частина приміщення (як у цьому випадку) – тоді головою районної ради видається розпорядження, яке згодом обов’язково затверджується на сесії районної ради. Персональну відповіда­льність за передачу в оренду майна, дотримання умов договору несе керівник підприємства, установи, організації, на балансі якого перебуває орендоване майно. Наголошу ще раз, що районна рада відношення до оголошення конкурсу та його проведення не має. Я погодив договір з умовою,  що орендарі зроблять гарним фасад приміщення. Ще однією моєю пропозицією було надати в оренду приміщення терміном на один рік, і якщо все буде добре, будуть виконуватися умови угоди обома сторонами – продовжити на більш тривалий термін. Але депутати вирішили надати в оренду на два роки 11 місяців. Це їхній вибір.

Моя думка з моменту підписання угоди була і залишиться незмінною: ми обов’язково маємо зберегти приміщення старої районної лікарні. Вже за той час, що воно стояло пусткою, видно негативні наслідки. Якщо приміщення й надалі буде пустувати, то через кілька років процеси його руйнації будуть незворотні. Тоді його доведеться списати та зруйнувати, і єдиний аргумент для акредитації лікарні (підтвердження її статусу як лікарні, а не по­ліклініки з денним стаціонаром), ми втратимо.

Окрім того, договори оренди я погоджував не за місяць, як вказано у листі, а за 12 днів до проведення  сесії. Відповідно до процедури, спочатку вимагається погодження голови районної ради з подальшим обов’язковим затвердженням на сесії. Наприклад, для Центру надання адміністративних послуг Шацької РДА погоджувався договір головою районної ради 12 листопада, а депутатами – на черговій сесії, яка відбулася 23 грудня. Усе це прописано в положенні про оренду нерухомого майна. Зазначу, що поки не всі приміщення надані в оренду. В аптеці, на відкриття якої укладено договір з ТзОВ «Пролонгація», обіцяли значно нижчі ціни на медикаменти, а також цілодобовий режим роботи. Днями з ТМО принесли ще декілька договорів оренди на погодження: підприємці Сорочук, Карлюк, Шевчук та Маригода. І, наскільки я знаю, є ще вільні кімнати для надання в оренду, тож бажаючі можуть звертатися із заявами.

В будь-який час договори оренди можна розірвати. Умови розірвання в односторонньому порядку чи за згодою сторін також прописані в угоді. Наголошу, що приміщення не приватизовуються, не продаються, а надаються в оренду. Чи краще списати примі­щення, продати земельну ділянку і побудувати там розважальні заклади? Я завжди відстоював і буду відстоювати те, щоб у нашому районі була лікарня. Проте треба тверезо оцінювати ситуацію і розуміти, що років три, з огляду на ситуацію в державі, лікарня не будуватиметься. Спершу в селищі потрібно добудувати примі­щення початкової школи, а вже потім – лікарню. Також є гострою проблема із житлом для працівників лікарні: по цей день не оформлено землю під відомчі квартири для працівників лікарні (старе дитяче відділення лікарні).

Когось у правильності рішення вдалося переконати ще в кабінеті, незворушним залишився лише Дмитро Горовий. Сергій Віннічук запропонував оглянути приміщення на власні очі, пере­конатися, в якому вони стані, та як відремонтували кімнати, де тепер знаходиться ЦНАП.

Коли зайшли в стару лікарню, перше, що відчули – сильний запах цвілі. В багатьох кімнатах зі стін та стелі був здертий гіпсокартон, зняті вхідні двері. Видно, що старі стіни вже віджи­вають своє. Беруться довести все до ладу підприємці, то чому б не дати їм шанс та не врятувати приміщення від руйнації?

Свій коментар щодо ситуації дав Володимир Дибель, Ге­не­ральний директор ТМО Любомльського та Шацького районів.

«Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (далі за змістом – Закон) іні­ціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних  осіб, які можуть бути орендарями, відповідно, про­позиція може надходити  від  орендодавців. Орендодавець може оголосити про передачу майна в оренду в порядку, встановленому Законом.

Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв орендодавець приймає рішення за результатами вивчення попиту на об’єкт оренди. У разі, якщо подано лише одну заяву,  кон­курс на право оренди не проводиться і договір оренди укла­дається із заявником. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

З огляду на відсутність бюджетних асигнувань в орендодавця щодо оплати будь-яких оголошень у ЗМІ, оголошення про намір передати майно в оренду було розміщено на офіційному сайті ТМО Любомльського і Шацького районів (у розділі «Публічна інфор­мація»). На кожну частину приміщення, що надавалась в оренду, було подано по одній заяві про оренду відповідного майна, тому конкурс на право оренди не проводився (не було потреби прово­дити конкурс при наявності одного претендента на окремо визна­чену частину приміщення, що надавалось в оренду).

Місячна орендна плата визначається орендодавцем не до­вільно, а на  підставі Методики розрахунку і порядку використання орендної плати за користування майном спільної власності тери­торіальних громад сіл, селища, міста, району, затвердженої рішенням районної ради від 15.08.2007 року №18/17, та залежить від мети використання приміщення.

Віта ШЕПЕЛЯ.