Головна Листи Як Луцьк готується до нового опалювального сезону

Як Луцьк готується до нового опалювального сезону

850

Сьогодні на розширеній нараді у міського голови йшлося про підготовку міста до нового опалювального сезону. Міський голова Ігор Поліщук наголосив на тому, що всупереч заміні певної кількості мереж, вони (як і по всій Україні) зношені.

“Щоб ми змогли швидко запустити опалювальний сезон і вирішувати ті проблеми, що будуть виникати на мережах, нам необхідно збільшити кількість аварійних бригад, які будуть працювати в період опалювального сезону. Крім того, потрібно провести переговори з підрядниками, які мають відповідну техніку і можуть допомогти нам в усуненні поривів та вирішенні інших проблем, які можуть виникати на мережах. Ми щиро сподіваємося, що газ буде. Мінрегіон в цьому нас переконує і гарантує. Я разом з головою обласної військової адміністрації був на нараді у міністра розвитку громади та територій Олексія Чернишова. Міністр повідомив, що центральні органи влади вживають усіх необхідних заходів для того, щоб газ був. Є певна кількість газу, який закачаний в резервуари, але може бути будь-яка ситуація. Сьогодні, на превеликий жаль, ми не можемо дати 100% гарантії щодо безпроблемного проходження опалювального сезону і щодо того, що газ буде”,- зазначив міський голова.

 
 

Директор ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський зазначив, що підприємство ДКП “Луцьктепло” планово здійснює підготовку до нового опалювального сезону, впровадили ряд заходів щодо економії природного газу. Зокрема: проведено реконструкцію двох квартальних котелень із заміною пальників, автоматики, димососів та вентиляторів на 4-х котлах, ще три котельні в роботі. Виконуються роботи із заміни 43-х великих мережних насосів.

 

У житлових будинках встановлено 53 індивідуальних теплових пункти, в роботі ще 23. Здійснено оснащення комерційними приладами обліку теплової енергії 50 житлових будинків, в роботі 35. Замінено модуль нагріву на даховій котельні. Замінили найбільш аварійну ділянку на вулиці Кравчука (триста двадцять метрів погонних на попередньо ізольовану трубу).

Виконано капітальний ремонт теплових мереж 1668,8 пог. м (834,4 м в двотрубному обчисленні) на суму 2,37 млн грн та п’яти теплових камер із заміною запірної арматури Д-500 мм на суму 2,5 млн грн.

Здійснено державну повірку вимірювальної техніки, приладів КВП та А, приладів обліку ПЕР та обліку теплової енергії, які перебувають на балансі підприємства. Виконано гідравлічні випробування, промивка теплових мереж та режимно-налагоджувальні роботи.

Створено аварійний запас труб, арматури та інших матеріалів на суму на загальну суму понад 9,0 млн грн. Придбано два зварювальних генератори на суму 288 тис. грн.

 
 
 
 

Відповідно до постанови КМУ від 19 липня 2022 №812 «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам» Міністерством розвитку громад та територій України визначені обсяги газу підприємству на рівні 90 відсотків від загальних фіксованих обсягів природного газу, що були передбачені договором постачання природного газу на 2021-2024 роки (було 54 млн м3, буде 49 млн м3), тобто на 5 млн менше.

У разі дефіциту природного газу або зменшення його тиску в ГРМ підприємство розглядає декілька змін у виробництві.

1.Можливе зменшення нормативної температури внутрішнього повітря в будівлях мешканців м. Луцька до 16ºС, що дасть змогу зменшити споживання природного газу на рівні 10% від загального об’єму.

2.Припинення або зміна графіку подачі гарячої води споживачам в опалювальний період, що дасть змогу зменшити споживання природного газу до 3 млн м³.

3.Закільцювання теплових мереж між котельнями та переключення споживачів двох котелень на одну (при технічній можливості).

 

У міжопалювальний період було встановлено та прийнято в експлуатацію 104 загальнобудинкових лічильників теплової енергії. Рівень оснащення житлових будинків тепловими лічильниками на сьогодні становить 85%, до початку опалювального сезону буде 100%.

Чистий борг за послуги скоротився на 13,7 млн грн і становить 179 млн грн.

Рівень розрахунків з квітня по липень становить 110%.

Подано до суду 945 позовів та заяв на видачу судових наказів на суму 44,4 млн грн.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)