Головна Інтерв'ю У дитсадок – за електронною чергою

У дитсадок – за електронною чергою

7946

На сайті Шацької райдержадміністрації з’явилася інформація про електронну чергу на вступ дітей до дошкільних навчальних закладів району. Про її розробку наша газета писала декілька номерів тому. Як буде працювати це нововведення в тих населених пунктах, де функціонують дитсадки, я попросив розповісти заступника голови Шацької райдержадміністрації Сергія Степановича Пархонюка.

– Спершу скажіть, для чого була створена електронна черга для вступу дітей в ДНЗ? Це реалії нашого часу чи якісь інші причини?

– Не секрет, що питання влаштування дитини до садочка є одним найболючіших у нашому районі. За останні два роки було відкрито дитсадок у селі Мельники, проведено капітальні ремонти ДНЗ Шацька, Пулемця, Піщі. Загалом проведені заходи дозволили розмістити додатково більше семидесяти дітей. Проте до кінця проблеми не знято – на даний час лише до Шацького ДНЗ №1 подано більше 100 заяв. Напружена ситуація у Світязі, Шацькому ДНЗ №2, Прип’яті. Звичайно, на адресу завідуючих дошкільних навчальних закладів та керівників органів місцевого самоврядування лунали скарги щодо необ’єктивного підходу до формування черги та надання переваги дітям «потрібних людей». Щоб уникнути зайвих чуток та домислів, було прийнято рішення про створення та оприлюднення електронного реєстру заяв батьків щодо влаштування дітей у ДНЗ. І вже з 11 листопада на офіційному сайті Шацької райдержадміністрації (www.shaadm.gov.ua) запрацював відповідний розділ (останній пункт у лівій частині головної сторінки). Усі зацікавлені особи можуть побачити розташування дітей у черзі, перевірити дату написання заяви.

Електронний реєстр – вимога часу, влада робить все можливе, щоб виконати завдання Президента України – збільшити мережу садочків в Україні на 900 закладів та забезпечити максимальну кількість дітей дошкільною освітою. Коли заплановане втілиться в життя, потреба у реєстрах та чергах відпаде сама по собі.

– Чому немає в списку бази даних електронної черги таких населених пунктів, як Пулемець, Мельники?

– У селі Пулемець вже майже два роки успішно функціонує нова група, що практично зняло питання по цій сільській раді. Мельники, завдяки спільним зусиллям обласної та місцевої влади, можуть похвалитись новозбудованим садочком, який розмістив 36 вихованців. Це послабило напругу, хоча бажаючих, звичайно, значно більше.

– При яких форс-мажорних обставинах оновлюватимуться списки дітей в електронній черзі? Наприклад, таке можливо, коли дитина стоїть в списку п’ятою, а її перемістять на перше місце?

– Жодних форс-мажорів. Плануємо щомісяця оновлювати інформацію – позначати тих, хто влаштувався у садочок та додавати написані за відповідний період заяви. Маємо у списках осіб, які претендують на місце позачергово – це військовозобов’язані, проте вони перебувають у «прохідній» частині черги, тому не варто на цьому зосереджувати увагу. Переміщення без виняткових причин робить саме існування непрозорим та, відповідно, недоцільним. Створюючи електронний реєстр, сподіваємось на розуміння та відповідальність усіх, кого це стосується – як батьків, так і службовців, оскільки, у першу чергу, ми керуємось інтересами наших дітей.

Віктор ГРИЦЮК.

P.S. Про ваші пропозиції та зауваження щодо цієї теми просимо повідомляти безпосередньо заступнику голови Шацької РДА Сергію Пархонюку за телефоном 2-90-01 або e-mail: s.parkhonyuk@shaadm.gov.ua