Головна Інтерв'ю Сергій Стаднік: «Потенціал для розвитку футболу у Шацькому районі є»

Сергій Стаднік: «Потенціал для розвитку футболу у Шацькому районі є»

6375

Футбольний сезон 2015 року підходить до завершення і можна підбити його підсумки. Сьогодні говоримо про це із завідувачем сектору у справах молоді та спорту Шацької райдержадміністрації Сергієм Стадніком.

l Влітку шацька команда «Світязь» переконливо ви­борола чемпіонське звання області з пляжного футболу. Прокоментуйте цю подію.

– Перший успіх Шацькому району у цьому році дійсно принесла команда з пляжного футболу, яка стала чемпіоном Волинської області. Фінансову підтримку колективу забезпечив президент Шацької районної федерації футболу Володимир Найда. Честь району на цьому турнірі захищали Михайло Ягодинець, Олександр Ягодинець, Богдан Тимошук, Юрій Горовий, Дмитро Голядинець, Василь Штандер, Володимир Бобилев та Андрій Музичук (тренер Олександр Борсук).

l Уже не перший рік не може взяти старт повноцінний чемпіонат району з футболу. Заз­дрі­сть розпирає за інші райони, де у таких турнірах бере участь не один десяток команд. А у нас чому нічого не виходить?

– У квітні цього року на нараді при голові Шацької райдержадміністрації Ігореві Корольчуку та за участю сільських голів серед інших спортивних питань ви­рішувалась доля чемпіонату та кубка району з футболу серед дорослих команд. Сільські голови, за винятком Шацького селищного і Пі­щан­ського сільського голів, відмовились від про­ве­дення змагань. Ось тут і криються причини цього явища. У зв’язку з цим фут­­больна команда села Піща була змушена взяти участь у чемпіонаті і кубку з фут­болу Любомльського райо­ну. В останньому тур­ні­рі команда дійшла аж до фіналу, поступившись лише у вирішальному поєдинку команді Любомля з рахун­ком 0:1. А вісім футболістів з Шацька грали у складі команди села Згорани, яка посіла друге місце у чем­піонаті сусіднього району.

Доводиться часто-густо чути докори від шацьких поціновувачів футболу про те, що наші гравці грають за чужі команди. Начебто це не патріотично. Але ж де тоді їм відшліфовувати свою майстерність, коли в районі немає змагань.

На жаль, цього року і команда «Світязь» не змогла взяти участь у чемпіонаті Волині серед аматорських колективів. Але вперше проявили себе дитячі команди.

l Розкажіть про це докладніше читачам, адже таких дитячих команд виступає декілька в області.

– Дитяча команда району вперше взяла участь у чемпіонаті області з футболу серед юнаків 1999 року народження та молодших за програмою «Волинь спортивна-2015». У м. Во­ло­ди­мир-Волинський хлопці змагались у «фіналі трьох» з коман­дами Камінь-Каширського району і міста Володимир-Волинський. З рахунком 1:3 шацькі футболісти програли в поєдинку за «срібло» камінь-каширцям і посіли почесне третє місце та виконали норматив ІІ спортивного розряду (на фото)! Серед кращих гравців команди слід виділити Костянтина Бобчука, Дмитра Гаврося та Олександра Цевуха. У підсумку серед районів області Шацький зайняв друге місце. Нарешті футболісти почали приносити залікові бали району. Тренери та діти вдячні за матеріальну допомогу у цих змаганнях депутату Шацької районної ради Олександру Наумичу (партія «Громадянська позиція»).

У змаганнях дитячо-юнацької футбольної ліги Волині (друга ліга) серед юнаків 2002-2003 років народження наші спортсмени – вихованці Шацької ДЮСШ – лише набувають досвіду. Тільки одна гра закінчилась внічию, решта – програні з великим рахунком. Тренеру ДЮСШ необхідно більше приділяти уваги теоретичній  і тактичній підготовці своїх вихованців.

У змаганнях дитячо-юнацької футбольної ліги Волині (друга ліга) серед юнаків 2004-2005 років народження наша команда поки займає 9-те місце серед 12 команд-учасниць. Поїздкам футбо­лістів цієї вікової категорії сприяла партія «УКРОП», яка до того ж придбала Шацькій ДЮСШ і спортінвентар для тренувань дітям. Виїзди згаданих дитячих команд до місця змагань стали також можливі завдяки фінансовій підтримці Володимира Найди та підприємця Василя Печука.

l А є ще традиційний футбольний тур­нір, започаткований підприємцем Васи­лем Печуком.

– Так. Нещодавно спільно з районною фе­дерацією футболу було проведено першість району з футболу серед юнаків 2001-2002 років народження «Сільмаг-кубок» на призи під­приємця Василя Печука – постійного меце­ната і спонсора Шацької ДЮСШ. У цьому році турнір був проведений вп’яте. До цього року у кубку перемагали фут­болісти із шкіл с. Піща (2011 рік), с. Ростань (2012 рік), смт Шацьк (2013 рік), с. Світязь (2014 рік). Цьогоріч його вперше виборола команда ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прип’ять. Крім них, у фіналі грали команди шкіл Мельники, Піщі і Світязя. Усі спортсме­ни отримали грошові нагороди та солодкі подарунки, за що щиро висловили вдячність Василю Печуку.

l Отже, потен­ціал для розвитку футболу у Шацько­го районі є?

–  Є. Незважаючи на політичну і економічну ситуацію в країні, Шацька райдержад­міністрація, Піщан­ський сільський голова Іван Бранчук, директори шкіл, вчителі фіз­ви­ховання і тренери, ме­ценати і спонсори, при­хильники футболу зав­жди знаходять мож­ли­вість допомагати спо­рт­сменам роз­вива­ти­сь і в кінцевому ре­зультаті прославляти наш район. Зав­дяки спільним зусиллям футбол у Шацькому районі розви­ватиметься і в майбутньому.

l І дещо про селищний стадіон. Вже не один рік ведуться розмови про його повноцінне облаштування.  

– Він, потенційно, може бути місцем проведення навчально-тренувальних зборів для команд не тільки з футболу, але й з легкої атлетики, для усіх регіонів України. Стадіон смт Шацьк знаходиться на балансі відділу освіти Шацької РДА, розміщений в центрі селища (земельна ділянка площею 2,03 га) на відстані 300 м від озера Велике Чорне. Футбольне поле – 105х70 м (за розмірами відповідає вимогам ФІФА), міні-футбольне поле – 40х60 м, бігова доріжка – 400 м, сектор для стрибків у довжину, роздягальня, трибуни на 270 місць. На стадіоні проводяться навчально-тренувальні заняття Шацької ДЮСШ, Шацького лісового коледжу ім. В.В. Сулька, спортивні змагання районного і обласного рівнів.

Тому з метою створення кращих умов для організації спор­тивних змагань і навчально-тренувальних занять, з метою роз­витку легкої атлетики в регіоні та залучення інших команд для  проведення НТЗ з легкої атлетики та футболу необхідні підведення електропостачання, водопостачання і каналізування, системний підсів трави для покращення якості газону футбольного поля, вдосконалення сектору для стрибків, укладання синтетичного покриття бігових доріжок та монтаж пластикових стільців. На території стадіону також є можливість будівництва спортивного залу та готельного комплексу.

Словом, було б тільки прагнення до втілення наміченого в життя та, звичайно, кошти, і тоді селищний стадіон став би окрасою не лише Шацька, але й всього нашого курортного району. А у кращих умовах спортсмени матимуть можливість проводити якісні тренування та досягати вищих результатів.

Віктор ГРИЦЮК.